Heringsdorf

Lotnisko Heringsdorf (HDF)

Lotnisko w Heringsdorfie jest jednym z najbardziej malowniczo położonych niemieckich portów lotniczych. Położone na terenach dawnej bazy wojskowej, na wyspie Uznam, otoczone jest zewsząd  Bałtykiem, a w niedalekiej odległości od niego znajdują się kilometry piaszczystych nadmorskich plaż.

Lotnisko leży obok miejscowości Zirchow i Garz, 10 km na południe od Heringsdorfu i ok. 13 km na zachód od polskiego Świnoujścia.

Ten niewielki regionalny port lotniczy rocznie – głównie sezonowo – obsługuje ledwie 33 tys. pasażerów. Heringsdorf Airport dysponuje jednym pasem startowym i niewielkim terminalem pasażerskim. Lotnisko jest w stanie obsługiwać maszyny wielkości Airbusa A – 319. W niedalekiej odległości, ok. 60 km, znajduje się lotnisko w Szczecinie.

Lotnisko Heringsdorf jest dobrze skomunikowane. Prowadzi do niego droga krajowa A110 (na południe) i A111 (na północ). Z lotniska kursują przewoźnicy autobusowi obsługujący trasę do: Świnoujścia (linia 290) i miejscowości Banin (linia 286 – przez Ahlbeck i Heringsdorf). Na lotnisku można skorzystać także z taksówek.

Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych do Niemiec

infolinia-biletyniemcy

Obecnie lotnisko w Heringsdorfie nie posiada bezpośrednich połączeń z Polską. Do niedawna obsługiwała je zlikwidowana tania linia lotnicza Eurolot.

 

Lotnisko w Heringsdorfie obsługują niżej wymienione linie lotnicze latające bezpośrednio na następujących kierunkach:

– airBaltic (od 9 maja 2015 r. – Dortmund, od 9 maja 2015 r. – Frankfurt)

– Germanwings/Eurowings (sezonowo: Kolonia/Bonn, Dusseldorf, Stuttgart )

Nieregularnie lotnisko obsługuje przeloty do: Monachium i Wiednia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]