Duisburg

Przewozy Autokarowe do Duisburga, Niemcy
Autokary Sindbad, Bartuś, Eurobus Eurolines, PKS Warmia

Duisburg – półmilionowe miasto w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji (okręgu administracyjnym) Düsseldorfu, w zachodniej części Niemiec. Leżący nad Renem w Zagłębiu Ruhry Duisburg jest dużym i prężnym ośrodkiem przemysłowym.

Hanzeatyckie miasto prawa miejskie uzyskało w 1279 roku, a przynależność do wspomnianego związku znacznie przyczyniła się do jego rozwoju. Współczesny Duisburg jest jednym z centrów wydobywczych węgla i przemysłu stalowego.

Tanie Bilety Autokarowe do Duisburga.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Miasto znane jest z miejscowego browaru (Konig Pilsener) i przemysłu motoryzacyjnego. Miejscowy uniwersytet jest jedną z lepszych uczelni w Niemczech. Kształci się w nim blisko 33 tys. studentów. Duisburg osiada własne radio (we wtorki po 19-tej nadaje również po polsku) i pierwszą lokalną w tym kraju związkowym prywatną stację telewizyjną – studio 47.

Miasto może się pochwalić największym na świecie (jego powierzchnia to 740 ha) portem rzecznym. Rocznie przeładowuje on ponad 40 mln ton ładunków (dla porównania Gdański port przeładowuje ich ok. 24 mln ton).

Tanie Bilety Polska - Duisburg

Miasto posiada kilka turystycznych atrakcji, choć to nie zabytki są głównym magnesem przyciągającym turystów. Wprawdzie znajdziemy tam zabytkowe kościoły, starą – wartą uwagi – zabudowę miasta, operę, teatry i muzea, to jednak większe wrażenie zrobią na przyjezdnych tamtejsze ogrody botaniczne i miejskie parki. W Duisburgu znajdziemy piękny stary deptak i mini Legoland. Na przełomie listopada i grudnia miasto ożywa za sprawą ogromnego Weinachtsmarkt (Jarmarku Bożonarodzeniowego) – jednego z największych w Europie. Przyjezdni mogą spędzić czas w parku rozrywki (ze słynną kolejką Tiger & Turtle) albo w pobliskim parku krajobrazowym gdzie znajduje się kąpielisko Wolfssee.

Do niedawna Duisburg słynął z organizowanych cyklicznie imprez spod znaku „Love Parade”. Jednakże po wypadku w roku 2010 gdzie śmierć poniosło 19 osób, a ponad 300 zostało rannych miasto na zawsze wycofało się z jej organizacji. W Duisburgu w oczy rzuca się wszędzie panujący ład, czystość i porządek. Na każdym kroku znajdują się tam puby i kluby, w których można spędzić miły wieczór. Przy okazji, miasto może poszczycić się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Jest wręcz oplecione siecią autostrad: A3, A40, A42, A57, A59 i A524. Łatwo dostać się do niego koleją. Region ten posiada wyjątkowe zagęszczenie linii kolejowych i wiele regionalnych i krajowych połączeń. W samym Duisburgu znajduje się kilka stacji kolejowych do których należą: Duisburg Hauptbahnhof, Duisburg-Wedau, Duisburg Buchholz, Duisburg Großenbaum, Duisburg Rahm i Duisburg Schlenk. Wybierając się w podróż do Duisburga można skorzystać z połączeń lotniczych. Miasto bowiem leży niedaleko (ok. 20 km) od trzeciego pod względem wielkości lotniska Niemiec – portu lotniczego w Dusseldorfie. Lotnisko utrzymuje bezpośrednie połączenia z: Katowicami, Poznaniem, Warszawą i Wrocławiem.

Warto także przyjrzeć się ofercie przewoźników autokarowych, których połączenia autobusowe do Duisburga obsługiwane są z kilku Polskich miast i realizowane są bez przesiadki, w sposób bezpośredni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]