Autokary do Heidelberga

Przewozy Autokarowe do Heidelberga, Niemcy
Autokary Sindbad, Eurobus Eurolines, PKS Warmia

Heidelberg – stupięćdziesięciotysięczne miasto leżące nad rzeką Neckar, w kraju związkowym Badenia – Wirtembergia w południowo-zachodnich Niemczech. Heidelberg jest piątym pod względem wielkości miastem tego kraju związkowego po: Stuttgarcie, Karlsruhe, Mannheim i Fryburgu. Przed wiekami, na terenie obecnego Heidelbergu znajdowała się celtycka forteca datowana na V w p.n.e., a następnie rzymski obóz warowny, który ostatecznie padł łupem plemion germańskich.

Ślady współczesnego Heidelbergu sięgają V w. n. e., a rozwój miejscowości rozpoczął się wraz z wybudowanym tam w VIII w. klasztorem, który z czasem został obwiedziony pasem podwójnych murów. W tym okresie wzniesiono także zamek. W roku 1142 założono tam opactwo, a sam klasztor rozbudowano. Pierwsze wzmianki o Heidelbergu jako miejscowości pochodzą z roku 1196 i tą datę przyjmuje się jako początek istnienia miasta.

Tanie Bilety Autokarowe do Heidelberga.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Niecałe sto lat później, w roku 1288, Heidelberg ustanowiono stolicą Palatynatu – historycznej krainy na zachód od Rzeki Ren, krainy której kres przyniosła dopiero rewolucja francuska. Jednakże największy bodaj wpływ na losy miasta, miało założenie w roku 1386 przez Ruprechta I Wittelsbacha, pierwszego na ziemiach niemieckich uniwersytetu. To dzięki tej wszechnicy o Heidelbergu z czasem stało się głośno w całej Europie, a na przełomie XV – XVI w. miasto stało się jednym z głównych ośrodków niemieckiego humanizmu.

Z tamtejszym uniwersytetem związanych było wielu myślicieli jak: Georg Wilhelm Friedrich Hegel, Karl Jaspers, Hans-Georg Gadamer, Jürgena Habermas, Karl-Otto Apel czy Hannah Arendt. Sam uniwersytet odegrał kluczową rolę w epoce reformacji. To w jego murach swoich tez bronił Marcin Luter. W Heidelbergu działa również najstarsza w Niemczech publiczna biblioteka założona jeszcze w roku 1421.

Autobusy Heidelberg, Tanie Bilety Autobusowe Polska Niemcy

Tanie Bilety Polska - Heidelberg

Heidelberg był miastem „Świętego Przymierza”, które zawarto w 1815 roku między cesarzami Austrii, Rosji i królem Prus. W 1848 roku podczas Wiosny Ludów w Heidelbergu odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego Niemiec. Miasto jako jedno z nielicznych uniknęło zniszczeń wojennych i może się obecnie pochwalić wieloma, zachowanymi w doskonałym stanie, zabytkami. Nad miastem góruje potężny gotycko-renesansowy zamek elektorów, który zmieniał swój kształt przez niemal 500 lat. Można w nim zobaczyć największą na świecie beczkę na wino! W centrum miasta dominuje stary rynek wraz z dawną zabudową, ratuszem i gotyckim kościołem św. Ducha (z XIV w.). Wartym zobaczenia jest szesnastowieczny pałac renesansowy, późnorenesansowy budynek (obecnie Hotel – Rycerz z 1592 r.), zabudowania wspomnianego najstarszego w Niemczech uniwersytetu, biblioteki i kościoła Jezuitów. Uwagę przyciągają stare mosty na rzece Neckar, zwłaszcza Stary Most (Alte Brücke) z Bramą Karola (z XVIII w.) i most Karola – Teodora. Miasto posiada wiele muzeów: muzeum aptekarstwa, Kurpfälzisches Museum (z dziełami dawnych mistrzów) i znalezioną na terenach miasta szczękę „Homo Heidelbergensis” – należącą do jednego z najstarszych przedstawicieli gatunku ludzkiego na ziemi.

Heidelberg każdego roku organizuje wiele imprez artystycznych i kulturalnych. Początek sezonu obwieszcza wiosenny Festiwal Muzyczny, wkrótce po nim odbywa się wielkanocny targ pisanek, w kwietniu miasto jest organizatorem półmaratonu, a w lecie organizowane są dwa ważne wydarzenia: festiwal zamkowy (Heidelberger Schlossfestspiele) oraz festiwal folklorystyczny. Dalej można wymienić: Heidelberg Theater, „Enjoy Jazz” Festival i Stepdance-Festival odbywające się w październiku i listopadzie. Również w tym okresie ma miejsce festiwal filmowy Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg.

Warto wiedzieć, że tereny wokół Heidelbergu to jeden z najcieplejszych regionów Niemiec, w którym spotkać można nietypowe dla Europy rośliny, jak: migdały, drzewa figowe czy oliwne. W regionie przywrócono niedawno kultywowane tam od wieków do tradycje winiarskie.

Miasto posiada łatwy dojazd. W jego sąsiedztwie przebiegają autostrady: A5, A6 i A656. Obsługuje go szybka kolej. Do Heidelbergu można się udać również drogą lotniczą. Najbliższe porty lotnicze znajdują się w: Stuttgarcie i Frankfurcie nad Menem. Zwłaszcza to ostatnie (bliższe) posiada kilka bezpośrednich połączeń lotniczych z Polską: z Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Lublinem, Poznaniem, Rzeszowem, Wrocławiem i Warszawą.

W przypadku podróży do tego miasta, mimo wygodnych połączeń lotniczych, warto zapoznać się z ofertą przewoźników autokarowych. Połączenia autokarowe do Heidlelbergu obsługiwane są bowiem z kilku Polskich miast i realizowane są w sposób bezpośredni, bez zbędnej i uciążliwej dla podróżnych przesiadki.

Przystanki Autokarowe w Heidelberga wykorzystywane przez autobusy różnych przewoźników:

Sindbad/ Nord/ Interbus – HEIDELBERG, Hbf – Kurfürsten Anlage,

Eurobus Eurolines  – HEIDELBERG, Hbf – Kurfürsten Anlage

 

Przykładowe połączenia autobusowe do Heidelberg:

– Sucha Beskidzka, Wadowice, Andrychów, Kęty, Oświęcim, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmastadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

– Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Starsbourg, Offenburg, Freiburg.

– Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje, Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Słąwno, Koszalin, Nowogard, Szczecin, Słubice, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe.

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

– Suwałki, Augustów, Ełk, Pisz, Szczytno, Gizycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Olsztyn, Ostróda, Iława, Nowe Miasto Lubawskie, Brodnica, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Poznań, Świebodzin, Słubice, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe.

– Warszawa, Łódź, Sieradz, Zduńska Wola, Sieradz, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]