Berlin

Autobusy do Berlina, Niemcy
Tanie Połączenia Autokarowe Berlin

Berlin – stolica Niemiec i zarazem (jako miasto wydzielone) kraj związkowy. To największe miasto naszych zachodnich sąsiadów liczące ponad 3,5 mln mieszkańców. Leży nad rzeką Szprewą w północno-wschodniej części Niemiec, ok. 70 km w linii prostej od granicy z Polską.

Najwcześniejsze ślady osadnictwa na terenach obejmujących dzisiejsze miasto pochodzą z XII w. p.n.e., a z końca XII stulecia n.e. pochodzą zapiski świadczące o ludzkiej obecności. I chociaż za datę założenia miasta przyjmuje się rok 1244 (ponoć założyli go… Słowianie), to już od końca XIII w. miasto wielokrotnie pełniło rolę stolicy różnych niemieckich państw poczynając od Marchii Brandenburskiej, następnie Królestwa Prus, dalej Związku Północnoniemieckiego, Zjednoczonych Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, NRD i wreszcie współczesnych Niemiec. Na początku XX w. Berlin był trzecim co do wielkości miastem na świecie.

Tanie Bilety Autokarowe do Berlina.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Nie sposób o tym kosmopolitycznym mieście napisać w kilku zdaniach. Berlin to coś więcej niż ośrodek miejski. To swego rodzaju enklawa kultury, nauki, światowej polityki (znajduje się tam m.in. 158 ambasad), mediów, finansów i centrum gospodarcze. W ostatnich latach, po zjednoczeniu Kraju Berlin przeszedł znaczną metamorfozę. Trzecią część jego powierzchni stanowią parki, lasy, rzeki, ogrody i jeziora. Berlin zachwyca różnorodnością swojej architektury. W miejsce wyburzonego muru, który znacznie ograniczał urbanistów powstało wiele nowoczesnych budynków, ulic i placów. Stare budynki w ostatnich latach zyskały zaś nowe oblicze. Gruntownej renowacji poddano jeden z symboli miasta – Reichstag. Drugim z symboli miasta i zjednoczenia Niemiec (symbolem pokoju i wolności) jest słynna Brama Brandenburska otwarta ponownie po upadku muru w roku 1989.

Berlin posiada wiele światowej sławy zabytków, uczelni, muzeów (175 placówek!), których wymienić tu nie sposób. Słynne na cały świat są Targi Berlińskie. W ogóle w Berlinie każdego roku odbywa się 400 targów i wszelakiego rodzaju kongresów. Miasto jest gospodarzem wielu festiwali, wystaw, wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych, siedzibą firm i znanych światowych marek, a jego znaczenie dla Niemiec i czy nawet dla Europy trudno przecenić.

Dojazd do Berlina nie stanowi żadnego problemu. Zwłaszcza z Polski. W okolicach stolicy Niemiec zbiegają się europejskie szlaki, zarówno drogowe, kolejowe jak i lotnicze. Samych autostrad prowadzących do miasta i wiodących wokół niego Berlin ma jedenaście (!) Są to: A10. A100, A102, A103, A104, A105, A111, A113, A114, A115 i A117. Dworców kolejowych Berlin posiada aż osiem. Do tego należy doliczyć jeszcze cztery regionalne. Sieć połączeń kolejowych do i z tego miasta jest zdumiewająca. Są również bezpośrednie połączenia z Polską. Berlin posiada dwa czynne lotniska: Tegel, i Schonefeld. Ma je zastąpić budowany od lat port lotniczy Brandenburg, którego oddanie – uważane za największą wpadkę budowlaną ostatnich lat – jest jednak wciąż odkładane. Berlińskie lotniska są jednymi z największych hubów w Europie, a port Tegel jest także największą bazą taniej linii lotniczej Air Berlin, która utrzymuje bezpośrednie połączenia z: Gdańskiem, Krakowem i Warszawą. Niewielka odległość Berlina od granic z naszym krajem pozwoliła przewoźnikom autokarowym na uruchomienie wielu tras autobusowych do tego miasta. Z ich usług mogą korzystać nie tylko mieszkańcy obszarów nadgranicznych ale także i ci z głębi naszego kraju. Przewoźnicy autokarowi kursują z Polski do Berlina z wielu miejscowości, a ceny biletów są bardzo konkurencyjne. Do tego przejazd jest szybki i co ważne bezpośredni, bez zbędnych i męczących przesiadek.

Autobusy do Berlina, Tanie Bilety Autobusowe Polska Niemcy

Tanie Bilety Polska - Berlin

Przystanki Autokarowe w Berlinie wykorzystywane przez autobusy różnych przewoźników:

Sindbad/ Interbus – BERLIN, ZOB am Funkturum,

Eurolines MądelTrans/ Agat/  – BERLIN ZOB Funktrum, Masurenallee 4-6 stan 13-16

Ecolines/ EST – BERLIN ZOB am Funkturm, Masurenallee

–  Eurobus – BERLIN Zentral Omnibus Bahnhof – Am Funkturm

 

Przykładowe połączenia autobusowe do Berlina:

– Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

– Chełm, Lublin, Kraśnik, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

– Kalisz, Ostrów Wlkp., Ostrzeszów, Kępno, Syców, Oleśnica, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg

– Kraków, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

– Sucha Beskidzka, Wadowice, Andrychów, Kęty, Oświęcim, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

– Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, Nowy Sącz, Limanowa, Mszana Dolna, Myślenice, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg

– Warszawa, Łódź, Zduńska Wola, Sieradz, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]