Hagen

Przewozy Autokarowe do Hagen, Niemcy
Autokary Sindbad, Bartuś, Eurobus Eurolines

Hagen – studziewięćdziesięciotysięczne miasto leżące w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w południowo-wschodniej części obszaru Zagłębia Ruhry, ok. 15 km na południe od Dortmundu, w zachodnich Niemczech.

Pod względem liczby mieszkańców jest to 41 miasto tego kraju. Miasto jest znane z tego, że mieści się w nim największy uniwersytet – FernUniversität Hagen – w Niemczech. Kształci się w nim(głównie na odległość)… 67 tys. studentów!

Tanie Bilety Autokarowe do Hagen.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z 1200 roku. Wiadomo, że po roku 1324 Hagen wchodziło w skład hrabstwa Mark, państwa należącego do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, leżącego na obszarze dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii. Z początkiem XVII w. miasto należało do Marchii Brandenburskiej, a od roku 1701 było już częścią Królestwa Prus. Hagen swój dynamiczny wzrost zawdzięcza XIX wiecznemu rozwojowi górnictwa węglowego. Drugą siłą napędową rozwoju miasta stało się hutnictwo. Potrzeby rozwijającego się przemysłu spowodowały znaczny napływ ludności do miasta. W roku 1928 Hagen przekroczyło 100 tys. mieszkańców. W czasie II wojny światowej, z racji swego położenia (w przemysłowym Zagłębiu Ruhry), Hagen stało się celem nalotów alianckich, które wyrządziły w nim wielkie szkody. Współczesne Hagen chlubi się skansenem – wielkim muzeum na otwartym powietrzu, w którym można nie tylko zwiedzić ale i także wziąć udział w produkcji piwa, w kowalstwie, w zajęciach z drukarstwa, młynarstwa i wielu innych dawnych profesji. Przyjezdni mogą zwiedzić tamtejszy zamek i muzeum miejskie. Obok Hagen znajduje się jaskinia Blätterhöhle, w której znaleziono najstarsze ślady człowieka sprzed 10 tysięcy lat zamieszkującego obszary Westfalii i Zagłębia Ruhry.

Miasto posiada dobry dojazd. Wokół niego przebiegają autostrady: A1, A45 i A46. Tradycje kolejowe miasta sięgają roku 1848. Hagen jest jednym z większych centrów kolejowych. Posiada m.in. bocznicę liczącą sobie ponad 40 torowisk. Miasto obsługują zarówno koleje regionalne jak i szybka kolej. Posiada m.in. bardzo dobre połączenia z Essen. Najbliższym lotniskiem od Hagen jest (oddalony o 20 km) port lotniczy w Dortmundzie. Lotnisko w swojej siatce lotów posiada bezpośrednie połączenia do Polski (do Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy – Chopina i Wrocławia).

Aby uniknąć kłopotliwych przesiadek i dodatkowych przejazdów, w podróży do z Polski Hagen najlepsze wydają się połączenia autokarowe. Są one realizowane z kilku miast w Polsce, ich ceny są bardzo przystępne, a podróż wygodna i bezpośrednia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]