Gdańsk – Frankfurt nad Menem

Bilety Lufthansa – tanie loty Gdańsk – Frankfurt nad Menem

Niemiecka Lufthansa z gdańskiego portu lotniczego Rębiechowo do swojego kraju obsługuje dwa regularne połączenia lotnicze. Są to przeloty do Monachium i do Frankfurtu nad Menem. O ile do Frankfurtu lata sama Lufthansa to do wspomnianego Monachium loty w jej imieniu wykonują samoloty „spółki córki” przewoźnika – Lufthansy CityLine.

Rejsy Lufthansy z Gdańska do Frankfurtu odbywają się codziennie o godzinach: 06:15 i 14:35. Przelot na oddalone od Gdańska o 832 km lotniskowe Frankfurcie trwa ok. 1 godziny i 40 min.

Lufthansa – Rezerwacja i Sprzedaż Tanich Biletów Lotniczych

Tanie Loty z Gdańska do Frankfurtu

Przeloty Gdańsk - Frankfurt nad Menem. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Lotnisko we Frankfurcie jest największym portem lotniczym Niemiec i trzecim w Europie zarazem. Jest to także jeden z większych portów przesiadkowych. Rocznie obsługuje ponad 57 mln pasażerów. Lotnisko posiada dwa olbrzymie terminale pasażerskie, składające się z autonomicznych hal (A, B, C, D i E). Frankfurt jest głównym centrum operacyjnym Lufthansy i jej bazą. Lotnisko położone jest nie dalej jak 12 km na południowy – zachód od centrum miasta.

W jego pobliżu krzyżują się („Frankfurter Kreuz”) główne autostrady, które za pomocą dróg krajowych doprowadzają zmotoryzowanych bezpośrednio do lotniska. Przy terminalu 1 (obok hali B) znajduje się stacja szybkiej kolei miejskiej. Co piętnaście minut odjeżdżają z niej pociągi dowożące pasażerów z lotniska do centrum Frankfurtu. Tą samą stację wykorzystują koleje regionalne (Regional – Express) i państwowe (Deutsche Bahn) zapewniające połączenia do wielu niemieckich miast. Z lotniska kursują także – w wielu kierunkach – przewoźnicy autobusowi.

Do Frankfurtu, oprócz tanich lotów z Gdańska, można dostać się  bezpośrednio również z innych krajowych portów lotniczych:

loty Bydgoszcz – Frankfurt n. Menem – Bydgoszcz (od 29 marca 2015 r. Lufthansa CityLine)

loty Katowice – Frankfurt n. Menem – Katowice (Lufthansa, Lufthansa CityLine)

loty Kraków – Frankfurt . Menem – Krakow (Lufthansa)

loty Lublin – Frankfurt n. menem – Lublin (Lufthansa)

loty Poznań – Frankfurt n. Menem – Poznan (Lufthansa, Lufthansa CityLine)

loty Rzeszów – Frankfurt n. Menem – Rzeszow (Lufthansa CityLine)

loty Warszawa – Chopina – Frankfurt n. Menem – Warszawa – Chopina (PLL LOT, Lufthansa)

loty Wrocław – Frankfurt n. Menem – Wroclaw (Lufthansa CityLine)

Niemiecki przewoźnik Lufthansa w swojej elastycznej ofercie często posiada atrakcyjne promocje, dzięki którym można dokonać taniej rezerwacji biletu. Warto wiedzieć, że do grupy Lufthansy należą także tanie linie lotnicze m.in.: Germanwings, Lufthansa CityLine, czy tworzące grupę Lufthansa Regional tanie linie lotnicze Eurowings.

O aktualnych połączeniach Lufthansy i stowarzyszonych z nią tanich przewoźnikach lotniczych można dowiedzieć się z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki, a informacje o wszystkich promocjach, zarówno na trasie Gdańsk  – Frankfurt nad Menem jak i pozostałych, można uzyskać od konsultantów pod wyżej podanym numerem specjalnej infolinii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]