Katowice – Frankfurt nad Menem

Bilety Lufthansa – loty Katowice – Frankfurt nad Menem

Jednym z przewoźników obsługujących połączenia do Niemiec z katowickiego lotniska Pyrzowice jest flagowa linia naszego zachodniego sąsiada – Lufthansa. Niemiecki przewoźnik realizuje z Katowic loty na dwóch trasach: do Dusseldorfu i Frankfurtu nad Menem, z tym że do Dusseldorfu – dla Lufthansy – rejsy obsługują należące do niej tanie linie lotnicze Germanwings/Eurowings.

Przeloty Lufthansą do Frankfurtu odbywają się codziennie (dwa – trzy razy dziennie w zależności od dnia tygodnia) w godzinach: 06:05, 10:40 (lub 14:35) i 18:35. Lot na oddalone od śląskiej aglomeracji o 752 km lotnisko we Frankfurcie trwa ok. 1 godz. i 45 min.

Lufthansa – Rezerwacja i Sprzedaż Tanich Biletów Lotniczych

Przeloty z Katowic do Frankfurtu

Tanie Przeloty Katowice - Frankfurt nad Menem. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Docelowe lotnisko we Frankfurcie nad Menem jest największym lotniskiem w Niemczech i trzecim w Europie pod względem obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie z jego usług korzysta ponad 57 mln pasażerów. Port utrzymuje połączenia z ponad 100 krajami na całym świecie. Oprócz tego, że jest ważnym lotniskiem docelowym, spełnia rolę wiodącego europejskiego punktu przesiadkowego. Frankfurckie lotnisko jest głównym centrum operacyjnym Lufthansy, a także linii Condor, AeroLogic i należących do Lufthansy – Lufthansa CityLine i Lufthansa Cargo. Lotnisko leży ok. 12 km na południowy – zachód od centrum miasta, niedaleko tzw. „Frankfurter Kreuz” – skrzyżowania głównych autostrad. Dzięki nim w łatwy sposób można dojechać do tego portu lotniczego.

Do jednego z dwóch terminali (terminal 1, hala B) przylega stacja szybkiej kolei miejskiej (kursują z niej linie: S8 i S9), z której co kwadrans odjeżdżają składy pasażerskie do centrum Frankfurtu. Z tej samej stacji, do różnych miast Niemiec, odjeżdżają pociągi Regional – Express i pociągi kolei państwowych – Deutsche Bahn. Zainteresowani mogą na miejscu wypożyczyć samochód, skorzystać z taksówki lub wybrać połączenie autobusowe, które obsługują lokalni i regionalni przewoźnicy.

Z lotniska we Frankfurcie, oprócz lotów do Katowic, można dostać się także i do innych krajowych portów. Rejsy te obsługuje głównie niemiecka Lufthansa lub należące do niej tanie linie lotnicze Lufthansa City Line oraz PLL LOT na wymienionych niżej trasach:

loty Bydgoszcz – Frankfurt n. Menem – Bydgoszcz (od 29 marca 2015 r. Lufthansa City Line)

loty Gdańsk – Frankfurt n. Menem – Gdansk (Lufthansa, Lufthansa CityLine)

loty Kraków – Frankfurt . Menem – Krakow (Lufthansa)

loty Lublin – Frankfurt n. Menem – Lublin (Lufthansa)

loty Poznań – Frankfurt n. Menem – Poznan (Lufthansa, Lufthansa CityLine)

loty Rzeszów – Frankfurt n. Menem – Rzeszow (Lufthansa CityLine)

loty Warszawa – Chopina – Frankfurt n. Menem – Warszawa – Chopina (PLL LOT, Lufthansa)

loty Wrocław – Frankfurt n. Menem – Wroclaw (Lufthansa, sezonowo – Lufthansa CityLine)

Niemiecki przewoźnik Lufthansa w swojej elastycznej ofercie często posiada atrakcyjne promocje, dzięki którym można dokonać zakupu tanich biletów lotniczych. Warto wiedzieć, że do grupy Lufthansy należą wspomniane wyżej tanie linie lotnicze: Germanwings, Lufthansa CityLine, czy tworzące grupę Lufthansa Regional tanie linie lotnicze Eurowings. O aktualnych połączeniach Lufthansy i stowarzyszonych z nią tanich przewoźnikach lotniczych można dowiedzieć się z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki, a informacje o wszystkich promocjach, zarówno na trasie Katowice – Frankfurt nad Menem jak i pozostałych, można uzyskać od konsultantów pod wyżej podanym numerem specjalnej infolinii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]