Lotnisko Bydgoszcz

Lotnisko Bydgoszcz – Szwederowo im. Ignacego Paderewskiego
Tanie Przeloty z Bydgoszczy do Niemiec

Lotnisko w Bydgoszczy zostało utworzone jeszcze w czasie I wojny światowej jednakże pierwsze loty cywilne zaczęto realizować z niego dopiero w roku 1929, kiedy Polskie Linie Lotnicze uruchomiły stamtąd połączenia do: Gdańska, Poznania i Warszawy. Realizowano je nieprzerwanie do roku 1933. Wznowiono je ponownie po roku 1948 i obsługiwano je z przerwami do roku 1981. Następnie na niemal dekadę pasażerowie musieli zapomnieć o przelotach z Bydgoszczy.

Działania zmierzające do reaktywowania cywilnego portu lotniczego i ponownego uruchomienia połączeń pasażerskich zainicjowano w roku 1992. W tym celu powołano Bydgoską Korporację Lotniczą Sp. z o.o., którą w roku 1995 przekształcono w spółkę akcyjną – Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Sukcesem spółki było uczynienie z regionalnego lotniska Międzynarodowy Port Lotniczy. Wspomniana spółka zarządza lotniskiem do chwili obecnej. Na potrzeby obecnego bydgoskiego lotniska cywilnego w roku 2004 oddano nowoczesny budynek terminala pasażerskiego.

Tanie Bilety Lotnicze Polska Niemcy. Loty RyanAir z Bydgoszczy

Tanie Przeloty z Wrocławia do Monachium. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Lotnisko leży zaledwie 3,5 km od centrum Bydgoszczy na terenach należących do drugiego pod względem wielkości (po Fordonie) bydgoskiego osiedla Szwederowo, od której przyjęło swoją nazwę. Nie jest to duży port lotniczy.

Rocznie z jego usług korzysta około 280 tys. podróżnych. Samo lotnisko zajmuje pod tym względem dziewiątą pozycję wśród krajowych portów lotniczych wyprzedzając jedynie lotniska w Szczecinie, Lublinie i Zielonej Górze.

Obecnie port lotniczy w Bydgoszczy obsługuje loty do:

– loty do Birmingham, Dublina, Glasgow, LondynuStansted, Dusseldorfu Weeze (RyanAir)

loty do Frankfurtu nad Menem (Lufthansa City Line).

[Głosów:0    Średnia:0/5]