Lotnisko Rzeszów Jasionka

Lotnisko Rzeszów – Jasionka
Tanie Przeloty z Rzeszowa do Niemiec

Port lotniczy Rzeszów – Jasionka to ósme pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego lotnisko w kraju. Rocznie korzysta z niego ponad 600 tys. podróżnych. Lotnisko leży na gruntach wsi Jasionka (gmina Trzebownisko), ok. 10 km na północny – wschód od centrum Rzeszowa. Dysponuje jednym ale za to drugim (po warszawskim Okęciu) pod względem długości pasem startowym (3,2 km) i jednym, nowym terminalem pasażerskim.

Terminal ten został oddany do użytku 17 kwietnia roku 2012. Lotnisko posiada dobry dojazd. W jego pobliżu przebiega: autostrada A4 (tuż obok), droga ekspresowa S19 i droga krajowa nr 9. Lotnisko obsługują taksówki i przewoźnicy autobusowi, w tym również autobusy miejskie (linia L). Przystanek znajduje się tuż przed terminalem. Warto wiedzieć, że przylotniskowy parking dla samochodów jest bezpłatny!

Bilety Lotnicze Polska Niemcy. Tanie Loty z Rzeszowa Jasionki

Tanie Przeloty z Wrocławia do Monachium. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Lotnisko w Jasionce może pochwalić się największą ze wszystkich krajowych portów lotniczych liczbą dni lotnych. Wpływa na to położenie, ukształtowanie terenu i klimat regionu. Największym użytkownikiem rzeszowskiego lotniska są tanie linie lotnicze Ryanair.

Nie licząc kierunków czarterowych rzeszowskie lotnisko obsługuje dziewięć kierunków (z każdym rokiem liczba ta jest zmienna) do pięciu krajów, w tym również tanie loty do Niemiec:

loty Rzeszów – Frankfurt – Rzeszów (Lufthansa CityLine)

– loty Rzeszów – Warszawa Chopina – Rzeszów (PLL LOT)

– loty Rzeszów – Dublin – Rzeszów (Ryanair)

– loty Rzeszów – East Midlands – Rzeszów (Ryanair )

– loty Rzeszów – Londyn Luton – Rzeszów (Ryanair)

– loty Rzeszów – Londyn Stansted – Rzeszów (Ryanair)

– loty Rzeszów – Manchester – Rzeszów (Ryanair)

– loty Rzeszów – Oslo Rygge/Moss – Rzeszów (Ryanair)

– loty Rzeszów – Bristol – Rzeszów (sezonowo: Ryanair)

[Głosów:0    Średnia:0/5]