Lotniska w Niemczech

Niemcy jako potęga przemysłowa ze swoją dynamiczną gospodarką i geopolitycznym położeniem są krajem niezwykle atrakcyjnym zarówno dla małego jak i wielkiego biznesu. Swój sukces gospodarczy kraj ten zawdzięcza m.in. doskonale rozwiniętemu systemowi komunikacji, a transport lotniczy jest jedną z mocniejszych gałęzi tegoż sytemu. Znane są powszechnie doskonałe niemieckie drogi, doskonałą reputację posiadają niemieckie koleje, ale państwo to posiada także równie imponującą sieć połączeń lotniczych. Jej rozwinięcie z kolei nie byłoby możliwe gdyby Niemcy nie posiadały odpowiedniej liczby lotnisk. A kraj ten posiada ich ponad …160!

Oczywiście są to lotniska różnorakiego typu: sportowe, wojskowe, należące do aeroklubów, lotniska prywatne czy wreszcie pasażerskie, których liczba i tak jest imponująca. Trzy spośród nich, we: Frankfurcie nad Menem, w Monachium i Dusseldorfie to ścisła europejska czołówka. Dołączyć ma do nich jeszcze wciąż nieukończone lotnisko Berlin – Brandenburg (zapowiadane otwarcie tego portu jest cały czas odkładane).

Lotniska w Niemczech. Tanie Bilety Polska – Niemcy

biletyniemcy - infolinia

Siłą napędową rozwoju transportu lotniczego, nie tylko w Niemczech ale i w całej Europie, stały się tanie linie lotnicze. To w większości dzięki tym niskokosztowym przewoźnikom wiele zapomnianych już portów lotniczych (jak np.: Dusseldorf Weeze, Hamburg/Lubeka czy Frankfurt Hahn) przeżywa obecnie swój renesans. Poniżej przedstawiamy listę ważniejszych niemieckich portów lotniczych (wraz z ich kodami IATA), dodatkowo wyróżniając te z nich, z których utrzymywane są bezpośrednie połączenia lotnicze do Polski czyli najważniejszych z punktu widzenia polskiego pasażera.

Trzeba jeszcze dodać, że loty do Niemiec są dostępne z większości krajowych lotnisk a niewielka odległość i fakt, że większość z połączeń między oboma krajami obsługują tanie linie lotnicze sprawiają, że bilety lotnicze do naszych zachodnich sąsiadów można nabyć po bardzo przystępnych cenach.

Ważniejsze lotniska Niemiec (wytłuszczone posiadają bezpośrednie połączenia z polskimi portami):

– Augsburg (AGB)

– Baden Baden (FKB)

– Barth (BBH)

– Berlin Branderburg (BER)

Berlin Tegel (TXL)

– Berlin Schoenefeld (SXF)

– Brema (BRE)

– Cochstedt (CSO)

Dortmund (DTM)

– Drezno (DRS)

Dusseldorf (DUS)

Dusseldorf Weeze (NRN)

– Erfurt (ERF)

– Essen (ESS)

– Finkenwerder (XFW)

Frankfurt (FRA)

Frankfurt Hahn (HHN)

– Friedrichshafen (FDH)

Hamburg (HAM)

Hamburg Lubeka (LBC)

– Hanower (HAJ)

Heringsdorf (HDF)

– Hof (HOQ)

– Kassel (KSF)

– Karlsruhe (FKB)

– Kilonia (KEL)

Kolonia (CGN)

– Kolonia (QKL)

– Lipsk (LEJ)

– Magdeburg (CSO)

– Memmingen (FMM)

Monachium (MUC)

– Munster (FMO)

– Norymberga (NUE)

– Paderborn (PAD)

– Ramstein – Miesenbach (RMS)

– Rostock (RLG)

– Saarbrucken (SCN)

Stuttgart (STR)

– Westerland Sylt (GWT)

[Głosów:0    Średnia:0/5]