Przewozy Autokarowe do Bochum, Niemcy
Autokary Sindbad, Bartuś, Eurobus Eurolines, PKS Warmia
Bochum – trzystupięćdziesięciotysięczne miasto leżące między rzekami Ruhrą i Emscher w Nadernii-Północnej Westfalii, w obszarze Zagłębia Ruhry, w zachodniej części Niemiec. Bochum położone jest w gąszczu miast, z których w ścisłym sąsiedztwie z nim pozostają: Herne, Castrop-Rauxel, Dortmund, Witten, Hattingen, Essen i Gelsenkirchen.
Pod względem liczby mieszkańców jest to szesnaste miasto naszych zachodnich sąsiadów. Choć Bochum datuje się na IX w., prawa miejskie otrzymało ono na początku XIV w. Jeszcze z końcem wieku XIX miasto posiadało charakter rolniczy, mimo, że znane było z wydobywanego to od wieków węgla. W okresie międzywojennym stało się centrum kulturalnym Zagłębia Ruhry.
Tanie Bilety Autokarowe do Bochum.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych
Obecne Bochum to miasto przemysłowe (z fabrykami należącymi m.in. do: Opla czy Kruppa), choć już górnictwo nie odgrywa w nim pierwszoplanowej roli. O okresie świetności przemysłu wydobywczego tego miasta świadczy Niemieckie Muzeum Górnictwa (Deutsches Bergbau-Museum) ze stojącą tuż obok dawną wieżą wydobywczą – jedno z najbardziej liczących się muzeów górniczych na świecie. Miasto zapisało się również jako centrum odlewnictwa, w tym produkcji dzwonów. Jeden z tutejszych produktów – 15 tonowy dzwon znajduje się przed ratuszem.
Bochum plasuje się w pierwszej dwudziestce największych ośrodków w kraju. Posiada sześć szkół wyższych, w tym jedną z większych w kraju – Ruhr-Universität, w którym kształci się 30 tys. studentów. Miasto może pochwalić się muzeami. Obok wspomnianego muzeum górnictwa zwiedzić tam wypada kolekcję dzieł sztuki mieszczącą się w Museum Bochum – Kunstsammlung, czy miejscowe muzeum kolejnictwa (Deutsches Eisenbahnmuseum).
Godne polecenia są tamtejsze: planetarium, ogród zoologiczny, ogród botaniczny, ogród chiński i jedyny w swym rodzaju ogród geologiczny. O charakterze miasta świadczą jego zabytki: Kościoły św. Piotra i Pawła (z XVI w.), protestancki św. Pawła (z XVII w.), pozostałości zamku Blankenstein (XIII w.), ratusz miejski, Brauhaus Rietkötter (jeden z najstarszych budynków Bochum z 1630 r.), Hala Stulecia, jeden z najładniejszych kościołów w Europie neogotycki kościół Chrystusa – (z XIX w) i neogotycki kościół Mariacki (XIX w.).
Bochum to miasto festiwali, festynów i wydarzeń kulturalnych. Maiabendfest; Steam Festival; Rock Music Festival, VfL for Fun – summer festival for Bochum’s football (letni festiwal futbolu); Bochumer Musiksommer; Bochum Kulinarisch (ostatni weekend wakacji), Oktobermarkt; Weihnachtsmarkt – Christmas Market to nie wszystkie z organizowanych tam imprez.
Dojazd do Bochum nie nastręcz żadnych problemów. Prowadzą do niego doskonałe autostrady: A40, A43 i A44. Miasto posiada także obwodnicę ekspresową. Dworzec kolejowy Bochum leży na magistrali Dortmund – Duisburg. Można dostać się tam także drogą powietrzną choć nie bezpośrednio, a przez pobliskie lotniska w Dortmundzie (31 km od Bochum) i Dusseldorfie (47 km od Bochum). Połączenia lotnicze mają z nimi lotniska w: Gdańsku (Dortmund), Katowicach (Dortmund, Dusseldorf), Krakowie (Dortmund), Warszawie (Dortmund, Dusseldorf), Poznaniu (Dusseldorf), Wrocławiu (Dortmund, Dusseldorf).
Wartą uwagi jest także oferta przewoźników autokarowych, którzy kursują do Bochunm bezpośrednio z kilku polskich miast, bez żadnej przesiadki.