Przewozy Autokarowe do Bremerhaven, Niemcy
Autokary Sindbad, Interbus, Becker Reiesn, Eurobus Eurolines, PKS Warmia, EST
Bremerhaven – stutysięczne miasto leżące u ujścia Wezery do Morza Północnego w kraju związkowym Brema, w północno-zachodnich Niemczech. Miasto powstało w roku 1827 formalnie jako port Bremy i obecnie jest jedynym dużym portem Niemiec leżącym bezpośrednio nad Morzem Północnym. Bremerhaven to wielki port handlowy (szesnasty pod względem wielkości na świecie i czwarty w Europie), ale i także port pasażerski i rybacki.
Wokół niego oscyluje niemal całe życie miasta. Rozwinął się tam przemysł stoczniowy, metalowy i rybny (głównie przetwórstwo). Również ośrodki naukowe sprofilowane są na kierunki morskie. Bremerhaven może poszczycić się m.in. Morskim Instytutem Naukowym.
Tanie Bilety Autokarowe do Bremerhaven.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych
Miasto nie jest historycznym „magnesem”. Ta niedawna jeszcze baza U-bootów ma niewiele zabytków. Nie znaczy to jednak, że Bremerhaven nie jest atrakcyjne turystycznie. Miasto posiada jedno z ciekawszych i bogatszych Muzeów Morskich w Europie, Muzeum Emigracji, Muzeum Statków z wyeksponowanym U-bootem typu XXI, ponad stumetrową Wieżę Radarową z tarasem widokowym na poziomie 60 metrów, Atlanticum (akwarium morskie), doki remontowe, ogród zoologiczny, stojący w porcie żaglowiec i corocznie organizowane parady żaglowców i statków (w roku 2011 brało w niej udział 327 żaglowców, łodzi i statków, a rok później ponad tysiąc obiektów pływających!).
Miasto ma dobre połączenie drogowe dzięki przebiegającej od niego na wschód – z północy na południe – autostradzie A27. Łączy ona Bremerhaven z Bremą i Cuxhaven. Niedługo powstanie kolejna, biegnąca w pobliżu przez tunel pod Wezerą, A 22 z Hamburga do Wilhelmshaven. Bremerhaven leży na uczęszczanym szlaku kolejowym, który obsługuje intensywny ruch portowy.
Miasto dysponuje trzema dworcami kolejowymi. Drogą powietrzną nie można wprawdzie się do Bremerhaven bezpośrednio dostać ale pośrednio, można skorzystać z lotniska w Hamburgu, które posiada połączenia z polskimi portami lotniczymi w Krakowie i Warszawie. Przy planowaniu podróży do tego niemieckiego miasta warto wziąć pod uwagę połączenia autobusowe oferowane przez przewoźników autokarowych. Realizowane są one z kilku Polskich miast i, co istotne, odbywają się w sposób bezpośredni, bez przesiadki.