Autokary do Mannheim

Przewozy Autokarowe do Mannheim, Niemcy
Autokary Sindbad, Eurobus Eurolines, Agat, Autokar Polska, Eurolines Mądeltrans, Ecolines

Mannheim – ponad trzystutysięczne miasto u ujścia rzeki Neckar do Renu, leżące w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w południowo-zachodnich Niemczech, ok. 70 km na południe od Frankfurtu nad Menem.

Prawa miejskie Mannheim zyskało dopiero w roku 1607 ale jako ośrodek funkcjonowało już od połowy VIII w. Historia obchodziła się z Mannheim okrutnie. Najpierw zrównały go ziemią (w roku 1622) działania wojny trzydziestoletniej, a kilkadziesiąt lat później (1689) wojska francuskie. Lepsze czasy miasta nadeszły z początkiem XVIII w., kiedy powstające z gruzów Mannheim zostało (w 1720 r.) stolicą Palatynatu (wcześniej był nią Heidelberg) – historycznej krainy na zachód od Rzeki Ren, krainy której kres przyniosła dopiero rewolucja francuska.

Tanie Bilety Autokarowe do Mannheim.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

W 1803 r. Mannheim włączone zostało do Badenii. Jako stolica Palatynatu miasto otrzymywało znaczne zastrzyki pieniędzy, a elektorzy poczynili w nim znaczne inwestycje. Z tamtego okresu pochodzi okazały pałac, kościół Jezuitów czy, oryginalny jak na tamte czasy, plan urbanistyczny. Mannheim jest miastem niezwykłym. Jedynym w swym rodzaju. Nazywany jest „Die Quadratestadt” (kwadratowym miastem). Jego układ urbanistyczny, pochodzący z pierwszej połowy XVIII w., ma wygląd szachownicy złożonej ze 144 pól. Ulice starego miasta w ogóle nie posiadają nazw, a jedynie oznaczenia siatki pól zupełnie jak w szachach (np. D7, L4). Stąd gdy mieszkańcy Mannheim rozmawiają ze sobą, używając zwrotów „C5” albo „D7”, to wcale nie oznacza, że grają w szachy czy okręty, ale tłumaczą sobie gdzie mieszkają lub gdzie mają zamiar się wybrać.

Przyjezdnym Mannheim oferuje wiele atrakcji turystycznych, kulinarnych, przyrodniczych i kulturalnych. Miasto jest organizatorem interesujących wydarzeń, imprez i festiwali – jak określają to autochtoni – „rozrywki do kwadratu”. Miejscowy teatr z operą i baletem, koncerty muzyki klasycznej i pop zadowolą gusta najwybredniejszych. Miasto jest organizatorem scen plenerowych i wielu wydarzeń naukowo – kulturalnych. Ci co wolą obcować z historią znajdą w Mannheim wiele zabytków, jak: drugi co do wielkości w Europie barokowy pałac elektorów (z kaplicą z freskami Cosmasa Damiana Asama) – obecnie w jego części mieści się uniwersytet; wspomniany kościół Jezuitów (1738-1760), czy ratusz (z pocz. XVII w.), wieżę ciśnień (z 1886 r.), a i to nie wszystkie z nich. W mieście znajdują się liczne szkoły wyższe (Uniwersytet, Wyższa Szkoła Muzyczna i Teatralna, Wyższa Szkoła Techniki i Projektowania, Wolna Akademia Sztuki czy szkoła artystyczna), muzea, biblioteki, wydawnictwa (Brockhaus) i planetarium. Odbywają się tam także festiwale filmów krótkometrażowych.

Mannheim posiada nowoczesny i prężny ośrodek kongresowy, w którym przeplatają się stara i nowa architektura a wszystko to naszpikowane najnowocześniejszą techniką i otoczone jednym z piękniejszych parków w Europie. Tamtejsze muzea to trzy wielkie placówki: Reiss-Engelhorn-Museen, Technoseum oraz galeria sztuki Kunsthalle. To pierwsze składa się z czterech autonomicznych budynków wraz ze starym arsenałem pamiętającym jeszcze czasy elektorów. Nie wszyscy wiedzą, że Mannheim jest miastem, w którym – śmiało można powiedzieć – zaczęła się historia motoryzacji. To tutaj w 1817 roku Karl Drais skonstruował pierwszy jednoślad z kierownicą – pierwowzór roweru, to tutaj w 1886 roku wyjechał na ulice pierwszy trzykołowy automobil Karla Benza z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem, a w 1921 roku powstał pierwszy legendarny traktor Lanz Bulldog. Wreszcie w 1929 roku Julius Hatry skonstruował pierwszy na świecie samolot z napędem rakietowym. O wszystkim tym i jeszcze wielu innych rzeczach można się dowiedzieć na miejscu zwiedzając ekspozycje muzealne.

Autobusy do Mannheim, Tanie Bilety Autobusowe Polska Niemcy

Tanie Bilety Polska - Mannheim

Według magazynu Forbes, Mannheim zostało uznane jednym z piętnastu (na 11 miejscu) najbardziej kreatywnych i pomysłowych miast na świecie, a magazyn Nowa Ekonomia wybrało Mannheim – spośród dwudziestu ośrodków – jako najlepszy przykład miasta reprezentującego „świat jutra”. Mannheim jest siedzibą wielu znanych firm jak: Daimler, John Deere, Caterpillar, ABB, Fuchs Petrolub AG, IBM, Roche, Reckitt Benckiser, Unilever, Phoenix Group, Siemens i jeszcze kilku równie uznanych. Nie wiadomo dlaczego przyjezdni zapamiętują z Mannheim pasące się na trawniku króliki, które nic sobie nie robią z przejeżdżających obok setek pojazdów.

Do miasta jest bardzo łatwo dojechać. W jego bliskim sąsiedztwie przebiegają autostrady: A5, A6, A650 i A656. Obsługuje go szybka kolej, linia: Mannheim – Stuttgart. Miasto posiada drugi pod względem wielkości (po Duisburgu) port rzeczny w kraju. Do Mannheim można się udać również drogą lotniczą. Najbliższe porty lotnicze znajdują się w: Stuttgarcie i Frankfurcie nad Menem. Zwłaszcza to ostatnie (oddalone zaledwie ok. 60 km) posiada kilka bezpośrednich połączeń lotniczych z Polską: z Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Lublinem, Poznaniem, Rzeszowem, Wrocławiem i Warszawą.

W przypadku podróży do tego miasta, mimo wygodnych połączeń lotniczych, warto zapoznać się z ofertą przewoźników autokarowych. Przewoźnicy autokarowi obsługują bezpośrednie połączenia autobusowe z Polski do Mannheim z kilku miast. Co ważne dla podróżnych, przejazdy autobusowe, realizowane są w sposób bezpośredni, bez zbędnej i uciążliwej dla pasażerów przesiadki.

Przystanki Autokarowe w Mannheim wykorzystywane przez autobusy różnych przewoźników:

Sindbad/Nord – MANNHEIM, ZOB / Heinrich-von-Stephan-Strasse,

Eurolines MądelTrans/ Autokar Polska/ Agat/ Eurobus – MANNHEIM Busbahnhof-ZOB/Heinrich von Stephan strasse

 

Przykładowe połączenia autobusowe do Mannheim:

– Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

– Chełm, Lublin, Kraśnik, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Gliwice, Pyskowice, toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

– Kraków, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karslruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg

– Kołobrzeg, Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Sławno, Koszalin, Nowogard, Szczecin, Słubice, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe.

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

– Sucha Beskidzka, Wadowice, Andrychów, Kęty, Oświęcim, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

– Suwałki, Augustów, Ełk, Pisz, Szczytno, Gizycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Olsztyn, Ostróda, Iława, Nowe Miasto Lubawskie, Brodnica, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Poznań, Świebodzin, Słubice, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe.

– Warszawa, Łódź, Sieradz, Zduńska Wola, Sieradz, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Zgorzelec, Eisenach, Giessen, Frankfurt, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Rastatt, Strasbourg, Offenburg, Freiburg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]