Przewozy Autokarowe do Giessen, Niemcy
Autokary Sindbad, Eurobus Eurolines, Agat, Autokar Polska, PKS Warmia
Geissen – siedemdziesięciosiedmiotysięczne powiatowe miasto nad rzeką Lahn, w kraju związkowym Hesja, leżące w centralnej części Niemiec ok. 50 km na północ od Frankfurtu na Menem. Chociaż historia osady sięga końca VIII w., narodziny Geissen liczy się od momentu wybudowania ok. 1150 r. (przez hrabiów von Gleiberg) na ówczesnych terenach, warownego zamku.
Niedługo potem pojawiły się pierwsze wzmianki o Geissen, a w roku 1248 miejscowość otrzymała prawa miejskie. Dwieście lat później miasto mogło sobie pozwolić na budowę własnego ratusza (1450 r.), a niedługo potem kościoła (1484). 19 maja 1607 przywilejem cesarza Rudolfa II powołany został do życia w Geissen uniwersytet.
Tanie Bilety Autokarowe do Giessen.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych
Jednym z jego późniejszych wykładowców był sam Wilhelm Conrad Roentgen (w latach 1879-1888) wynalazca promieni X. Z miastem związany był również Wilhelm Liebknecht założyciel Social – Demokratycznej Partii Niemiec, który urodził się w tym mieście w roku 1826.
Z początku XVII w. pochodzi jedna z osobliwości miasta – najstarszy na ziemiach niemieckich ogród botaniczny, który został założony w Giessen jeszcze w roku 1609. W 1849 r. miasto zostało podłączone do sieci kolejowej.
W czasie II wojny światowej Geissen doznało znacznych zniszczeń (przyczyniły się do tego zwłaszcza dwa brytyjskie naloty z 2 i 6 grudnia 1944 r.). Miasto utraciło wówczas większość swoich zabytków. Pozostałe rozsiane są po różnych dzielnicach miasta. Warto tu wymienić: Stary Pałac, budynek Church Square, zbrojownię, kościół św. Jana, stary cmentarz – założony jeszcze w XVI w., synagogę żydowską, wieżę Bismarcka (kilka takich znajduje się na Dolnym Śląsku), klasztor i dom Lutert Ostanlage, który aktualnie pełni funkcję siedziby Urzędu Stanu Cywilnego. W okolicach miasta ostał się jeszcze zamek Badenburg zbudowany w XIV w. z wartych zobaczenia obiektów warto tu wymienić również miejscowy uniwersytet, wspomniany wyżej ogród botaniczny, a także teatr i lokalne muzea (muzeum Liebiga – chemika; Muzeum Roentgena; czy Mathematikum). Obecne Geissen jest miastem uniwersytetem uniwersyteckim, którego trzecią część populacji stanowią studenci. Spora grupa polonii, upodobała sobie zachodnią część miasta. W Giessen od roku 1946 działa Polska Misja Katolicka, mająca swoją siedzibę przy kościele św. Wojciecha. Po II wojnie światowej w mieście znajdowała się amerykańska baza wojskowa.
Miasto Geissen posiada dobre połączenie. Do leżącego w sercu Niemiec miasta docierają autostrady: A 45 i A485 i droga krajowa B429. Najbliższy od Geissen port lotniczy znajduje się (ok. 85 km na południe) we Frankfurcie nad Menem. Frankfurcki port lotniczy utrzymuje bezpośrednie połączenia lotnicze z: Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Lublinem, Poznaniem, Rzeszowem, Warszawą i Wrocławiem.
Wybierając się do Geissen warto przyjrzeć się ofercie przewoźników autokarowych. Ich połączenia autokarowe do Giessen obsługiwane są z kilku Polskich miast i realizowane w sposób bezpośredni, bez przesiadki.