Przewozy Autokarowe do Bayreuth, Niemcy
Autokary Sindbad, Interbus, Eurobus Eurolines, Ecolines
Bayreuth – siedemdziesięciotysięczne miasto leżące nad Czerwonym Menem w północnej Bawarii na południu Niemiec. Miasto sięga rodowodem XII wieku ale prawa miejskie zyskało kilkadziesiąt lat później ok. 1200 i 1230 r. Bayreuth jest największym ośrodkiem Górnej Frankonii, piątym co do wielkości we Frankonii w ogóle i dziewiątym w Bawarii.
Na terenie miasta znajdują się zakłady przemysłu: elektrotechnicznego, maszynowego, chemicznego, budowlanego, włókienniczego, optycznego, tytoniowego i porcelanowego. Bayreuth znane jest również z istniejącej od 1852 roku manufaktury Steingraeber & Söhne zajmującej się produkcją światowej klasy pianin i fortepianów. A miejsce to zobowiązuje.
Tanie Bilety Autokarowe do Bayreuth.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych
Bayreuth związane jest z kompozytorem Richardem Wagnerem, który mieszkał w nim od 1872 do śmierci w roku 1883. Dla uczczenia wielkiego kompozytora od 1951 r. w Bayreuth odbywa się (na przełomie lipca i sierpnia) cykliczna impreza – festiwale wagnerowskie. Nie jest to jedyne przedsięwzięcie artystyczne i kulturalne tego miasta bowiem Bayreuth słynie także z: Teatru Operowego na Zielonym Wzgórzu, Koncertów Młodych Wirtuozów Fortepianu, Festiwalu Barokowego (wrzesień), Festiwalu Fortepianowego (lipiec), Festiwalu Wielkanocnego, Tygodnia Frankońskiego (spotkań operowych i baletowych), Nocy Muzeów (październik), Święta Piwa – Maisel’s Weissbierfest (maj) i Festiwalu Musica Bayreuth (maj).
Autobusy do Bayreuth, Tanie Bilety Autobusowe Polska Niemcy
Oprócz wydarzeń kulturalnych miasto ma do zaoferowania wiele zabytków jak: Ermitaż, Opera Margrabiów, zamek myśliwski Thiergarten, Nowy Zamek z roku 1753, Wieża Zwycięstwa, Kościół Świętego Ducha, Kościół Św. Jana, Kościół Szpitalny, Kościół Trójcy Świętej, Teatr Operowy im. Ryszarda Wagnera, barokowe parki i wiele innych. Znajduje się tam także wiele tematycznych muzeów, z których warto wymienić: Muzeum Wagnerowskie, muzeum Franciszka Liszta, Muzeum Historyczne, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Archeologiczne, Niemieckie Muzeum Maszyn do Pisania, Muzeum Browarnictwa, Muzeum Wolnomularstwa, Plakatu, Tytoniu, Muzeum Wyrobów Porcelanowych manufaktury Walküre, czy muzeum pisarza Jeana Paula. W Bayreuth można doszukać się polskiego akcentu. Urodziła się tu bowiem królowa Polski, żona Augusta II – Krystyna Eberhardyna Hohenzollern.
Miasto posiada „swój” własny samolot – Bayreuth – latający w barwach Lufthansy. Jest to szerokokadłubowy Airbus A 340-300.
Do Bayreuth można łatwo się dostać gdyż prowadzi doń wygodna sieć dróg wraz z autostradami A9 (Berlin – Lipsk – Bayreuth – Norymberga – Ingolstadt – Monachium) i A70 (Schweinfurt – Bamberg – Bayreuth). Miasto, choć nie leży na głównym szlaku, posiada połączenie kolejowe. Najbliższym międzynarodowym portem lotniczym jest lotnisko we Frankfurcie, które utrzymuje bezpośrednie połączenia z Polską (z Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Poznaniem, Rzeszowem, Warszawą, Wrocławiem). Najwygodniejszą formą podróży do tego niemieckiego miasta wydają się być z naszego kraju połączenia autokarowe gdyż prowadzą one z wielu miast i, co istotne, są bezpośrednie, nie wymagają żadnych przesiadek.