Kolonia

Przewozy Autokarowe do Kolonii, Niemcy
Autokary Sindbad, Bartuś, Eurobus Eurolines, Eurolines MądelTrans, PKS Warmia, Ecolines

Kolonia (Köln) – ponad milionowe miasto leżące nad Renem, w kraju związkowym Nadrenia Północna –Westfalia, w zachodniej części Niemiec. Jeden z najstarszych ośrodków w Niemczech sięgający swoim rodowodem 50 r. n.e., kiedy – cesarzowa Agrypina, nazwała tamtejszą osadę: Colonia Claudia Ara Agrippinensium, a następnie nadała jej status miasta. Obecna Kolonia to czwarte miasto Niemiec (po Berlinie, Hamburgu i Monachium) pod względem liczby ludności (wraz z przyległymi ośrodkami Kolonia liczy nawet 2 mln mieszkańców) i najważniejsze gospodarczo i kulturalnie miasto tego kraju związkowego.

To także prężny ośrodek uniwersytecki. Kolonia znacznie ucierpiała podczas II wojny światowej. Systematycznie bombardowana (ponad 250 nalotów) została ostatecznie odbudowana dopiero w ostatniej dekadzie XX w. Patrząc na zdjęcia z tamtego okresu, wierzyć się nie chce, że miasto podniosło się z takich ruin i obecnie oczarowuje turystów swoimi zabytkami. A Kolonia ma ich bez liku.

Tanie Bilety Autokarowe do Kolonii.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Wizytówką Kolonii jest górująca swoim ogromem Katedra Św. Piotra i NMP – największa tego typu budowla gotycka na świecie. Jej dwie wieże sięgają 157 metrów! Chociaż jej otoczenie – pusty rozległy betonowy plac – nijak nie przystaje do powagi i rangi katedry.

Wartymi zwiedzenia są romańskie kościoły: św. Andrzeja, śś. Apostołów, św. Gerona, św. Kuniberta, św. Pantaleona, św. Seweryna, św. Urszuli, NMP na Kapitolu; sakralne budowle gotyckie: kościoły Antonianów, Kartuzów, Franciszkanów, opactwo Deutz; barokowy kościół jezuitów, neogotycki św. Maurycego, św. Agnieszki, Najświętszego Serca Jezusowego i pochodząca z XIX w. synagoga. Nie są to oczywiście wszystkie zabytki jakie Kolonia posiada. W starej, obwarowanej murami miejskimi z gotyckimi bramami, części miasta spotkać ich można jeszcze wiele, m.in. piętnastowieczny ratusz.

Tanie Bilety Polska - Kolonia

Oprócz zabytków miasto oferuje zwiedzającym muzea – tematyczne i historyczne (a ma ich ponad trzydzieści) i ponad setkę różnego rodzaju galerii. Godną polecenia jest najstarsza na świecie fabryka perfum. Jeśli przyjmiemy do wiadomości, że znana nam „woda kolońska” pochodzi właśnie z tego miejsca nie trzeba więcej słów zachęty. Turystów przyciągają swoimi ekspozycjami: Muzeum Czekolady, Muzeum Karnawału, Niemieckie Muzeum Sportu i Olimpiady. Oprócz wymienionych, coś dla siebie znajdą także i miłośnicy sztuki odwiedzając: Muzeum Diecezjalne, Kolońskim Muzeum Miasta, Muzeum Rzymsko-Germańskim, Muzeum Sztuki Wschodnioazjatyckiej, Muzeum Sztuki Użytkowej, Wallraf-Richartz Museum z bezcenną kolekcją malarstwa europejskiego, skarbiec katedralny i jeszcze kilka innych. Tym, którzy nie cenią sobie specjalnie zwiedzania, można polecić zakupy na Hohe Strasse – najbardziej znanej handlowej ulicy miasta. Prosta jak strzała arteria dla pieszych i jedna z dwóch ulic z najwyższymi czynszami w Europie (po Kaufingerstrasse w Monachium) jest prawdziwą pokusą i jednocześnie wyzwaniem dla zakupoholików. Dla panów, Kolonia posiada inny rodzaj atrakcji… największe skupienie browarów na świecie!!! W okolicy miasta znajduje się ich aż… 24 i wszystkie rywalizują o podniebienie smakoszy tego złotego napoju! Miasto ma najwięcej pubów w Niemczech w przeliczeniu na ilość mieszkańców, poza tym ponad 70 klubów i niezliczone bary i restauracje. Z innych atrakcji miasta można polecić karnawał (odbywa się w listopadzie, mniej więcej w okolicy naszego święta niepodległości); kolejkę linową nad Renem, cykliczną imprezę wakacyjną – „Kölnel Richter” ze specjalnym pokazem sztucznych ogni nad brzegami rzeki, kolońskie zoo, akwarium i kompleks hal wystawowych Koelnmesse. Kolonia ma bardzo dużo miejsc noclegowych w różnego rodzaju hotelach, pensjonatach i kwaterach.

Dojazd do Kolonii jak do większości ośrodków niemieckich nie sprawia żadnego problemu. Ilość różnych środków transportu, ich opcji, ilość dróg tranzytowych czy sąsiedztwo z wieloma dużymi ośrodkami jak np.: Leverkusen, Bergisch Gladbach, Troisdorf, Wesseling, Dormagen tylko tą komunikację ułatwiają. Miasto oplatają autostrady: A1, A3, A4, A59, A553, A555. Kolonia obsługiwana jest przez kolej szybkobieżną ICE i francuską TGV. Przy tym posiada bezpośrednie połączenie z: Amsterdamem, Brukselą i Paryżem (planowane jest również połączenie z Londynem). Miasto wespół z Bonn posiada lotnisko – Kolonia/Bonn Airport. Port lotniczy obsługuje bezpośrednie połączenia lotnicze (tanie loty) do Gdańska i Katowic. Rozważając podróż do Kolonii warto wziąć pod uwagę ofertę przewoźników autokarowych.

Połączenia autokarowe do Kolonii obsługiwane są z kilku polskich miast i mają charakter bezpośredni, bez zbędnych i kłopotliwych przesiadek.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]