Brema

Przewozy Autokarowe do Bremy, Niemcy
Autokary Sindbad, Riviera, Becker Reisen, Interbus, Eurobus Eurolines, EST, Agat, Warmia

Brema – hanzeatyckie miasto położone w północno-zachodnich Niemczech. Pod względem popularności to dziesiąty ośrodek naszych zachodnich sąsiadów. Brema jest stolicą najmniejszego kraju związkowego – Bremy. Liczące pół miliona mieszkańców miasto leży nad rzeką Wezerą ok. 60 km od jej ujścia do Morza Północnego.

Pochodząca z VIII w. Brema zaprasza do zwiedzenia jej interesujących zabytków. Godnym uwagi jest Stare Miasto wraz z rynkiem, gotyckim ratuszem z XV w., romańską katedrą św. Piotra, kościołem ewangelickim NMP, szesnastowiecznym domem cechowym i starą zabudową.

Tanie Bilety Autokarowe do Bremy.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Warto również zobaczyć tam posąg Rolanda (bohater „Pieśni o Rolandzie”), a najmłodsi nie powinni przepuścić okazji spojrzenia na bajkowy pomnik „Muzykantów z Bremy” – osła, psa i kota bohaterów bajki braci Grimm. Oprócz zabytków nie można w Bremie pominąć tamtejszego muzeum techniki, parku rododendronów i muzeum natury, muzeum sztuki – Kunsthalle, muzeum historii naturalnej – Übersee Museum Breme, muzeum sztuki nowoczesnej i in.

Tanie Bilety Polska - Bremen

Współczesna Brema to prężnie rozwijające się miasto. Drugie w tej części Niemiec po Hamburgu. Mieści się tu m.in. fabryka produkująca części dla Airbusa, w tym klapy dla wielkich pasażerskich maszyn A 380. Brema to także oddział mercedesa, w którym produkuje się modele serii: C, CLK, SL, SLK i GLK. Piwoszom zapewne nie są obce bremeńskie marki złotego trunku: Beck & Co’s czy St Pauli Girl. Z branży spożywczej obecne są tam oddziały Milki, Frosty, Jacobs Coffe, Melitta, Atlanta AG (Chiquita banana), Hachez i in.

Brema posiada bardzo dobrą sieć dróg dojazdowych. Docierają do niej wygodne szlaki kolejowe. Miasto posiada również własny port lotniczy jednakże nie ma on bezpośrednich połączeń z Polską. Najbliższe Bremie lotnisko realizujące loty do Polski to Hamburg. Aby nie zaprzątać sobie głowy podróżą łączoną najlepszą opcją w przejazdu do tego miasta wydają się być połączenia autokarowe do Bremy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]