Lotnisko Warszawa Chopina

Warszawski port lotniczy Okęcie im. F. Chopina to największe lotnisko w Polsce. Rocznie z jego usług korzysta ponad 10,5 mln pasażerów. Port lotniczy położony jest ok. 8 km od centrum Warszawy, na terenie dzielnicy Włochy, a dokładniej na gruntach osiedla Okęcie, od którego na wiele lat lotnisko przyjęło swoją nazwę. Od roku 2010 (od czasu oficjalnej rejestracji w ULC) oficjalna nazwa lotniska to: Lotnisko Chopina. Jednakże obie nazwy nadal funkcjonują niezależnie od siebie.

Pasażerowie odprawiani są obecnie z jednego terminala, który powstał z dawnego terminala nr 1 i nowego terminala nr 2 i nosi wspólną dla obu nazwę – Terminal A. Terminal A podzielony jest na pięć stref: A, B, C, D i E, rozmieszczonych w dwóch głównych halach: Południowej (strefy: A i B) i Północnej (strefy: C, D i E ). Do obsługi VIP-ów przeznaczony jest osobny Terminal General Aviation (dawny Terminal VIP Aviation). Niewielka odległość od centrum miasta znacznie ułatwia dojazd do lotniska.

W przewozach podróżnych do/z lotniska dominują głównie linie autobusowe (175, 188, 148, 331 i nocna: N32). Od połowy 2012 roku lotnisko posiada własną stację kolejową, która znajduje się pod terminalem.

Bilety Lotnicze Polska Niemcy. Tanie Loty z Warszawy do Niemiec

Tanie Przeloty z Wrocławia do Monachium. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Lotnisko im. Chopina jest największą bazą narodowego przewoźnika linii: PLL LOT (największy użytkownik lotniska). Drugim przewoźnikiem na Okęciu jest tania linia lotnicza Wizz Air. Najpopularniejszymi obsługiwanymi kierunkami z lotniska są trasy do: Londynu, Paryża, Frankfurtu, Amsterdamu, a na połączeniach wewnętrznych loty do: Gdańska, Krakowa i Wrocławia.

Największe polskie lotnisko utrzymuje połączenia lotnicze z około setką lotnisk w kraju i na świecie, w tym również w Ameryce Północnej, Afryce i Azji. Oprócz regularnych tras z lotniska Chopina rośnie także liczba połączeń czarterowych.

W bogatej siatce międzynarodowych kierunków lotnisko Chopina posiada również loty do Niemiec:

[Głosów:0    Średnia:0/5]