Lotnisko Wrocław Strachowice

Lotnisko Wrocław Strachowice im. Mikołaja Kopernika, Tanie przeloty z Wrocławia do Niemiec

Wrocławski międzynarodowy port lotniczy Strachowice im. Mikołaja Kopernika to piąte lotnisko w kraju pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie z jego usług korzysta ponad 2 mln pasażerów. Lotnisko jest bazą tanich linii lotniczych Ryanair.

Warto wiedzieć, że irlandzka tania linia lotnicza zaczęła „podbój” Polski właśnie od wrocławskiego lotniska w roku 2005. Na nim także, założyła w marcu 2012 roku swoją pierwszą bazę krajową i zarazem 47 w Europie. Do marca 2015 r. bazę we Wrocławiu posiadała także tania linia lotnicza Eurolot, która nie sprostała konkurencji i ogłosiła upadłość.

Bilety Lotnicze Polska Niemcy. Tanie Loty z Wrocławia Strachowic

Tanie Przeloty z Wrocławia do Monachium. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Lotnisko Wrocław – Strachowice dysponuje jedną drogą startową. Posiada nowy, oddany do użytku w roku 2012 (zastąpił stary budynek terminala) terminal pasażerski i terminal cargo. Lotnisko położone jest na terenie Strachowic, obecnego wrocławskiego osiedla, ok. 10 km na południowy-zachód od centrum Wrocławia.

Port lotniczy posiada dobry dojazd. W jego pobliżu przebiegają autostrady: A4 i A8 które mają połączenie z obwodnicą autostradową miasta. Wokół lotniska i w niedalekiej odległości od niego położone są parkingi. Sam port obsługują taksówki i autobusy MPK (linia 406).

Podwrocławskie lotnisko zostało zbudowane w roku 1938 na potrzeby niemieckiej Luftwaffe i wojsk niemieckich. Po wojnie zostało na krótko przejęte przez Armię Czerwoną. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX w. lotnisko obsługiwało wyłącznie loty wojskowe. Dopiero po 1958 roku rozpoczęto z niego obsługę pierwszych lotów cywilnych. Historia lotniska cywilnego tak naprawdę zaczęła się w roku 1992 wraz z powstaniem spółki Port Lotniczy Wrocław S.A.

Dzięki tej spółce, niecały rok później rozpoczęto realizację pierwszych lotów międzynarodowych, do: Frankfurtu i Dusseldorfu, o od 1998 roku również do: Kopenhagi i Wiednia.

Obecnie wrocławski Port Lotniczy Strachowice obsługuje 31 regularnych kierunków (nie licząc połączeń czarterowych) w do 13 krajów, w tym również do Niemiec:

loty Wrocław – Dusseldorf – Wrocław (Germanwings obsługiwane przez Eurowings)

– loty Wrocław – Warszawa Chopina – Wrocław (PLL LOT)

loty Wrocław – Frankfurt – Wrocław (Lufthansa, Lufthansa CityLine)

loty Wrocław – Monachium – Wrocław (Lufthansa)

– loty Wrocław – Barcelona – Girona, Bolonia, Bristol, Cork, Dublin, East Midlands, Glasgow, Liverpool, Londyn – Stansted, Mediolan – Bergamo, Oslo – Rygge, Paryż – Beauvais, Rzym – Ciampino, Shannon, Warszawa – Modlin i sezonowo: Alicante, Chania/Kreta, Gdańsk, Malaga, Malta (Ryanair)

– loty Wrocław – Kopenhaga – Wrocław (Scandinavian Airlines)

– loty Wrocław – Doncaster/Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Londyn – Luton, Oslo – Sandefjord/Torp, Paryż – Beauvais, od 15 września 2015 r. Sztokholm – Skavsta (Wizz Air)

[Głosów:0    Średnia:0/5]