Bielefeld

Przewozy Autokarowe do Bielefeld, Niemcy
Autokary Sindbad, Bartuś, Eurobus Eurolines, PKS Warmia, Ecolines

Bielefeld – trzystutysięczne miasto leżące w północno-wschodniej części Nadrenii Północnej Westfalii w zachodnich Niemczech na północ od słynnego Lasu Teutoburskiego – symbolu potęgi dawnych Germanów. Założone w połowie XIII w. miasto, od XVI w. zaczęło nabierać na znaczeniu jako prężny ośrodek włókiennictwa.

Z dawnej przeszłości pozostały w Bielefeld interesujące zabytki, jak: trzynastowieczny zamek Sparrenburg, kościół NMP, stary rynek, ratusz miejski, teatr miejski, dawna przędzalnia. Miłośnikom piłki nożnej znany jest miejscowy klub piłkarski Arminia Bielefeld, którego barw bronili również polscy zawodnicy.

Tanie Bilety Autokarowe do Bielefeld.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Współczesne Bielefeld to miasto, z rozwiniętym włókiennictwem, przemysłem ciężkim, skórzanym i spożywczym (znajduje się tam fabryka Dr. Oetkera). Miasto posiada własny uniwersytet.

Tanie Bilety Polska - Bielefeld

Do Bielefeld prowadzą dwie autostrady A2 i A33. Miasto obsługiwane jest przez szybką kolej. Chociaż Bielefeld posiada własne lądowisko to, by się do niego dostać drogą powietrzną, należy skorzystać z usług lotniska w Hanowerze. Choć hanowerski pport lotniczy jest dziewiątym lotniskiem w Niemczech pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego (rocznie korzysta z niego ponad 5 mln podróżnych) to i tak nie ma w swojej siatce połączeń bezpośrednich lotów do i z Polski.

Stąd najlepszą alternatywą w podróży z naszego kraju do Bielefeld są bezpośrednie połączenia oferowane przez przewoźników autokarowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]