Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa – Modlin „Mazovia”
Tanie Przeloty z Warszawy Modlina do Niemiec

Międzynarodowy port lotniczy Warszawa Modlin jest jednym z młodszych cywilnych lotnisk w Polsce. Oddano go do powszechnego użytku w lipcu 2012 roku. Jest drugim (po stołecznym Okęciu – im. Chopina) lotniskiem obsługującym Warszawę, z tymże specjalizuje się w obsłudze tanich linii lotniczych.

Lotnisko nie miało udanego startu gdyż zaledwie po kilku miesiącach od jego otwarcia (22 grudnia 2012) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał jego zamknięcie z powodu kłopotów technicznych związanych (pęknięcia i łuszczenie się) z pasem startowym. Przerwa remontowa trwała do czerwca 2013 r. a z obecnych przed zamknięciem na lotnisku dwóch tanich linii lotniczych Ryanair i Wizz Air na powrót do Modlina zdecydowała się tylko ta pierwsza.

Bilety Lotnicze Polska Niemcy. Tanie Loty z Warszawy Modlina

Tanie Przeloty z Wrocławia do Monachium. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Już w listopadzie tego samego roku (2013) lotnisko świętowało przyjęcie milionowego pasażera. Obecnie port lotniczy w Modlinie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Europie. Z pozycji „Kopciuszka” lotnisko w ciągu roku awansowało na szóstą pozycję w kraju pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego i nie zamierza na tym poprzestać. Takiego wskaźnika rozwoju może Modlinowi pozazdrościć wiele większych portów lotniczych.

Lotnisko w roku 2014 obsłużyło ponad 1,7 mln podróżnych gdzie jeszcze w feralnym roku 2013 obsługiwało ich ledwie 344 tys. Dobra infrastruktura i prognozy na przyszłość pozwoliły tanim liniom lotniczym Ryanair założyć na lotnisku w Modlinie kolejną – czwartą już – krajową bazę. Irlandzka tania linia lotnicza obsługuje z niego ponad trzydzieści tras i bazuje na nim swoje samoloty.

Lotnisko w Modlinie leży na terenach Nowego Dworu Mazowieckiego, ok. 35 km na północny-zachód od centrum Warszawy. Lotnisko dysponuje jednym pasem startowym (długość 2,5 km), systemem ILS II kategorii i jednym terminalem pasażerskim. Lotnisko ma dobry dojazd. Leży tuż przy drodze krajowej 62. Port lotniczy obsługują przewoźnicy autobusowi i prywatne busy. Planowane jest też podciągnięcie bezpośredniego połączenia kolejowego ze stacją umieszczoną w podziemiach lotniskowego terminala.

Tania linia lotnicza Ryanair docelowo zamierza na lotnisku w Modlinie zbazować 10 samolotów, otworzyć 40 połączeń i obsługiwać rocznie 3,5 miliona pasażerów! Jeśli się to uda, a wszystko wskazuje, że tak – w Modlinie powstanie łącznie 3,5 tys. miejsc pracy.

Obecnie Ryanair jest jedynym użytkownikiem modlińskiego lotniska obsługującym z niego 34 trasy (wraz z sezonowymi), w tym także tanie loty do Niemiec:

loty Warszawa Modlin – Kolonia/Bonn – Warszawa Modlin (od 25 października 2015 r.)

Pozostałe kierunki Ryanaira z Modlina to: Alicante, Ateny, Barcelona – El Prat, Bolonia, Bristol, Bruksela – Charleroi, Dublin, East Midlands, Eindhoven, Fuerteventura, Gdańsk, Glasgow – Prestwick, Gran Canaria, Kopenhaga, Liverpool, Lizbona, Londyn – Stansted, Madryt, Manchester, Mediolan – Bergamo, Oslo – Rygge/Moss, Paryż – Beauvais, Rzym – Ciampino, Saloniki, Shannon, Sztokholm – Skavsta, Teneryfa, Wrocław; trasy sezonowe: Chania/Kreta, Marsylia, Palma de Mallorca, Piza, Trapani – Birgi/Sycylia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]