Aachen

Przewozy Autokarowe do Aachen, Niemcy
Autokary Sindbad, Bartuś, Eurolines MądelTrans, Eurobus Eurolines, PKS Warmia

Aachen (Akwizgran) – niemieckie miasto uzdrowiskowe leżące w zachodnich Niemczech w Nadrenii – Północnej Westfalii. Miasto położone jest w tzw. „tripoincie” – na styku trzech państw: Niemiec, Belgii i Holandii. W linii prostej do holenderskiego Maastricht jest z niego około 20 km, a do belgijskiego Liege niewiele więcej.

Sześćdziesiąt kilometrów na północny-zachód od Akwizgranu leży Kolonia a w podobnej odległości na wschód znajduje się Bonn. Oba miasta obsługuje jeden port lotniczy Kolonia/Bonn, na który z polskich lotnisk (z Gdańska i Katowic) lata tania linia lotnicza Wizz Air.

Tanie Bilety Autokarowe do Aachen.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Pierwsze wzmianki o Akwizgranie pochodzą z VIII w. W X w. było już ono znanym europejskim ośrodkiem. Obecnie o dawnej świetności miasta świadczą liczne zabytki, w tym czternastowieczny ratusz czy wpisana na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO słynna katedra akwizgrańska (pochowani są w niej Karol Wielki i Otton III), która była świadkiem koronacji aż 31 niemieckich królów. W mieście odbywały się synody i posiedzenia Reichstagu. Podupadłe ok. XVI w. z powodów wojen religijnych miasto zyskało ponownie na znaczeniu w okresie od XVII do XIX w.

Autobusy do Aachen, Tanie Bilety Autobusowe Polska Niemcy

Tanie Bilety Polska - Aachen

Ze względu na obecność w jego okolicach wód alkaliczno-siarczanych stało się modnym europejskim uzdrowiskiem chętnie odwiedzanym przez ówczesne elity. Na przełomie XIX i XX w. Akwizgran dołączył do długiej listy przemysłowych miast Niemiec. O jego dynamicznym rozwoju zadecydowały pobliskie kopalnie, które stały się motorem rozwoju przemysłu: tekstylnego, żelaznego, optycznego i chemicznego. Wraz z przemysłem rozwinął się transport a sam Akwizgran zyskał status znaczącego węzła kolejowego. To tu zbiegały się linie kolejowe Belgii i Niemiec.

Współczesny Akwizgran to ćwierćmilionowe uniwersyteckie miasto łączące historię z teraźniejszością. Choć nie należy do największych ośrodków plasuje się w pierwszej dziesiątce miast niemieckich pod względem wprowadzanych innowacji.

Miasto jest łatwo dostępne. Biegną do niego autostrady A4 (Wschód-Zachód), A44 (Północ-Południe) i A544. Miasto jest ważnym węzłem kolejowym. Tamtejszy dworzec wybudowano jeszcze w roku 1841. Obecnie przez Akwizgran biegną linie kolejowe do: Kolonii, Mönchengladbach, Dusseldorfu i belgijskiego Liège. Z Polski Akwizgran jest dostępny w bezpośredni sposób dzięki przewoźnikom autokarowym jak: Eurobus czy Eurolines.

Przystanki Autokarowe w Aachen wykorzystywane przez autobusy różnych przewoźników:

– Sindbad/ Bartuś – AACHEN, Wilmersdorfer Strasse,

– Eurolines MądelTrans – AACHEN    Wilmerdorfer Str. Parkplatz am Gartencenter

– Eurobus Eurolines / PKS Warmia – AACHEN    Wilmesdorfer Str., obok Garten Center

Przykładowe połączenia autobusowe do Aachen:

– Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Braunschweig, Hannover, Hamm, Unna, Dortmund, Essen, Duisburg, Krefeld, Neuss, Dusseldorf, Aachen.

– Gliwice, Poznań, Świebodzin, Słubice, Hannover, Bochum, Essen, Duisburg, Krefeld, Monchengladbach, Aachen, Liege.

– Kołobrzeg, Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Sławno, Koszalin, Nowogard, Szczecin, Słubice, Hannover, Bochum, Essen, Duisburg, Krefeld, Monchengladbach, Aachen, Liege.

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Braunschweig, Hannover, Hamm, Unna, Dortmund, Essen, Duisburg, Krefeld, Neuss, Dusseldorf, Aachen, Liege.

– Sucha Beskidzka, Wadowice, Andrychów, Kęty, Oświęcim, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiecc, Olszyna, Braunschweig, Hannover, Hamm, Unna, Dortmund, Essen, Duisburg, Krefeld, Neuss, Dusseldorf, Aachen, Liege.

– Suwałki, Augustów, Ełk, Pisz, Szczytno, Gizycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Olsztyn, Ostróda, Iława, Nowe Miasto Lubawskie, Brodnica, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Poznań, świebodzin, Słubice, Hannover, Bochum, Essen, Duisburg, Krefeld, Monchengladbach, Aachen, Liege.

– Warszawa, Łódź, Sieradz, Zduńska Wola, Braunschweig, Hannover, Hamm, Unna, Dortmund, Essen, Duisburg, Krefeld, Neuss, Dussledorf, Aachen, Liege.

[Głosów:0    Średnia:0/5]