Lotnisko Kraków Balice

Lotnisko Kraków Balice im. Jana Pawła II
Tanie Przeloty z Krakowa do Niemiec

Krakowski międzynarodowy port lotniczy to drugie krajowe lotnisko (po warszawskim lotnisku im. Chopina) pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie z jego usług korzysta blisko 4 mln pasażerów. Swoją bazę (od roku 2012) mają na nim tanie linie lotnicze Ryanair, które są zarazem największym użytkownikiem tego lotniska. Port leży ok. 11 km na zachód od ścisłego centrum miasta, na gruntach wsi Balice, od której przyjął swoją nazwę.

Krakowski port lotniczy posiada bardzo dobry dojazd. Tuż obok niego przebiega autostrada A4. Obsługują je autobusy, w tym linie miejskie i „Balice Express” – szynobus kursujący między lotniskiem a dworcem głównym w Krakowie. Balice to jedyne lotnisko w kraju, z którego lata popularna w Europie tania linia lotnicza easyJet.

Bilety Lotnicze Polska Niemcy. Tanie Loty z Krakowa Balic

Tanie Przeloty z Wrocławia do Monachium. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych.

Krakowski port lotniczy przeszedł długą drogę od małego wojskowego lądowiska do największego regionalnego portu lotniczego w kraju. Właśnie skończył 50 lat (1964-2014). Tak naprawdę port lotniczy w Balicach rozwinął swoją działalność odkąd w roku 2004 pojawiły się na nim tanie linie lotnicze, a dobrą passę Balic zainaugurowała otwarciem na nim swojej bazy nieistniejąca już tania linia lotnicza SkyEurope.

Obecnie Kraków – Balice jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce. Obsługuje ono połączenia lotnicze europejskie, w tym również, do Niemiec:

loty Kraków – Berlin Tegel – Kraków (Air Berlin)

loty Kraków – Dortmund – Kraków (Ryanair)

loty Kraków – Frankfurt – Kraków (Lufthansa)

loty Kraków – Hamburg – Kraków (easyJet)

loty Kraków – Monachium – Kraków (Lufthansa, Lufthansa CityLine)

loty Kraków – Stuttgart – Kraków (sezonowo: Germnawings)

[Głosów:0    Średnia:0/5]