Hamburg

Przewozy Autokarowe do Hamburga, Niemcy
Autokary Sindbad, Becker Reisen, Interbus, Eurobus Eurolines, EST, Agat, PKS Warmia

Hamburg – niemal dwumilionowe niemieckie miasto portowe w kraju związkowym o tej samej nazwie, leżące nieopodal ujścia Łaby do morza Północnego, w północnej części Niemiec. To ósme co do wielkości miasto Unii Europejskiej, drugie pod tym względem w Niemczech i zarazem największy port tego kraju.

Tanie Bilety Autokarowe do Hamburga.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Pierwsza osada na miejscu której powstał dzisiejszy Hamburg pochodziła z IV w. p.n.e. a właściwe dzieje miasta zaczęły się na początku IX w., w okresie kiedy Karol Wielki wybudował kościół mający służyć nawracaniu pogańskich wówczas Sasów. Dla jego obrony otoczył go warownym grodem nazwanym Hammaburgiem.

Tanie Bilety Polska - Hamburg

Obecnie Hamburg jest jednym z większych miast Starego Kontynentu i uchodzi za jedno z najładniejszych w swoim kraju. Z racji piękna określany jest mianem „perły północy”, a z racji posiadania drugiego co do wielkości – po Rotterdamie – przeładunkowego portu w Europie (dziesiąty port na świecie) zyskał przydomek „bramy świata”. Jeszcze w latach 30-tych XX w. w porcie tym pracowało około stu tysięcy osób. Obecnie pracuje ich tam ledwie tysiąc dwieście. Atmosfera miasta, wspomniane piękno, położenie i ciągi zieleni są w stanie oczarować każdego. Dodatkowo miasto oferuje odwiedzającym go mnóstwo atrakcji i to wszelakiego kalibru. Coś dla siebie znajdą miłośnicy historii. Marszrutę spaceru po starej części miasta – między dworcem głównym a placem Gänsemarkt – wyznaczą wieże kościołów: św. Katarzyny, św. Piotra, św. Jakuba, św. Mikołaja i symbol miasta – kościół św. Michała ze 132 metrową wieżą i największym wieżowym zegarem w kraju! Po drodze warto zerknąć na starą zabudowę miejską w charakterystycznym północnoniemieckim stylu sięgającą swym rodowodem XVII w. W jednym z takich domów mieści się Muzeum Historii Hamburga. Duży plac ratuszowy zachęca do zapoznania się z architekturą XIX-wiecznego ratusza miejskiego z figurami 20 niemieckich cesarzy. Przylega doń stylowy budynek Giełdy Hamburskiej. Wszędobylskie śródmiejskie kanały wcinają się w miasto, z których często korzystali dawni hamburczycy transportując towary (głównie przechowywane w miejscowych spichlerzach zboże) nie tylko drogą lądową. Nie wszystkim znany jest fakt, iż w Hamburgu jest znacznie więcej mostów, niż w leżącej na wodzie słynnej – Wenecji. Wrażenie na zwiedzających robi – Binnenalster – jedno z dwóch głównych jezior nad którymi położone jest miasto. Taka swoista oaza ciszy i spokoju w środku wielkiego molocha. To zielone centrum nad wodą jest przedmiotem dumy mieszkańców Hamburga.

W 2011 roku miasto otrzymało zaszczytny tytuł: Europejskiej Stolicy Czystości! Obfitującym w zieleń jest, znajdujący się w centrum miasta, cały zespół parkowy Planten un Blomen. Wraz z ogrodem botanicznym, największym w Europie ogrodem japońskim i palmiarnią stanowią ogromny teren rekreacyjny. Znajdująca się w kompleksie multimedialna fontanna zaprasza zwiedzających na spektakle z gatunku „światło-dźwięk”. Hamburska scena parkowa jest miejscem koncertów artystów z całego świata. W zieleń wkomponowany jest także, drugi pod względem powierzchni na świecie, cmentarz w Ohlsdorfie o powierzchni ponad 400 ha! Na jego obszarze znajduje się plątanina 17 km ścieżek prowadzących wśród starego drzewostanu. Dużą popularnością cieszy się wśród turystów hamburskie zoo z niespotykanymi często przestronnymi wybiegami dla zwierząt. Atutem miasta jest oferta kulturalna. Warto wiedzieć, że Hamburg jest trzecim po: Nowym Jorku i Londynie miastem wystawiającym taką mnogość musicali. Znajdziemy tam także wiele działających kabaretów, renomowanych teatrów i scen muzycznych (jest ich tam ponad 300!), Hamburską Operę Narodową (założoną w 1678 r.) i ponad 50 muzeów. Już same przytoczone liczby przytłaczają. W Hamburgu po prostu nie można się nudzić. Miłośnicy nieba mogą odwiedzić jedno z najstarszych na świecie planetariów. Miłośników kolei i modelarstwa zaprasza największa na świecie makieta kolejek. Spragnionych zakupów wiodą na pokuszenie domy handlowe przy Mönckenbergstrasse – głównej ulicy handlowej – lśniące czyste i pełne luksusowych towarów. A przy bocznych uliczkach roi się od przyjemnych restauracji i kawiarń. No i… koniecznie należy odwiedzić – najbiedniejszą wprawdzie dzielnicę St. Pauli ale za to z Reeperbahn – słynną hamburską „milą grzechu”.

Hamburg to wielki nowoczesny, przyjazny i kosmopolityczny ośrodek uniwersytecki, w którym dominują ludzie młodzi. Tętniące życiem całą dobę miasto, jego liczne hotele, restauracje, kluby i dyskoteki zapraszają wszystkich niezdecydowanych.

Hamburg jest także ważnym węzłem komunikacyjnym i jednym z najbogatszych miast w Europie. To prężny ośrodek finansowy, medialny i przemysłowy. Od wieków miasto jest siedzibą drugiego najstarszego banku świecie, Berenberg Banku. W Hamburgu działa ponad …120 tysięcy przedsiębiorstw (!) w tym takie potęgi jak Blohm & Voss czy filia zakładów Airbusa.

Miasto posiada bardzo dobry dojazd. Oplata go sieć autostrad: A1, A7, A23, A 24, A25, A252, A253. Hamburg jest jednym z ważniejszych węzłów kolejowych w kraju i na trasie do Skandynawii. Z koleją wsppółdziała transport autobusowy (ponad 600 linii). Z Polski do Hamburga można dostać się bezpośrednio drogą powietrzną. Miasto posiada własne lotnisko, które utrzymuje połączenia z naszym krajem (easyJet – Kraków, PLL LOT – Warszawa Chopina).

Planując podróż do Hamburga warto zapoznać się również z ofertą przewoźników autokarowych. Połączenia autobusowe do Hamburga obsługiwane są z kilku polskich miast i realizowane w sposób bezpośredni, bez przesiadki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]