Darmstadt

Przewozy Autokarowe do Darmstadt, Niemcy
Autokary Sindbad, PKS Warmia, Eurobus Eurolines

Darmstadt – stupięćdziesięciotysięczne miasto powiatowe w kraju związkowym Hesja, w środkowo-zachodniej części Niemiec, przynależne do obszaru metropolitarnego Frankfurtu (ok. 20 km na południe od niego). Sięgające swoim rodowodem XI w. Darmstadt prawa miejskie otrzymało w 1330 r.

Z okresu dawnej świetności miasta pozostały zabytki: cerkiew św. Marii Magdaleny (z prywatną kaplicą ostatniego cara Rosji Mikołaja II, którego żona Aleksandra pochodziła z Darmstadt), pochodzący z XIII w. zamek Frankensteina (miejsce z słynnej powieści autorstwa Mary Shelley), kościół św. Ludwika, Stary Teatr i Archiwum Miejskie, Dworzec Miejski (w stylu Art Nouveau z 1912 r.).

Tanie Bilety Autokarowe do Darmstadt.
Sprawdź i Porównaj ceny w 2 Systemach Rezerwacyjnych

voyager   euroticket

Rynek miejski wraz z zabudową, Wieża Ślubna czy Oranżeria. Warto wiedzieć, że Darmstadt to także centrum niemieckiej secesji. Miasto posiada interesujące muzea, z których warto wymienić: Muzeum Miejskie, Muzeum Porcelany i Muzeum Kolejnictwa. Warto zobaczyć także „Waldspirale” kompleks spiralnie zaprojektowanych przez Friedensreicha Hundertwassera budynków, Herrngarten Park, Ogród Botaniczny i Ogród Vortex. Każdego roku miasto jest organizatorem festiwalu Heinerfest – miejskiego festynu, drugiego takiego co do wielkości w Niemczech. W Darmstadt swoją siedzibę ma Niemiecki Instytut Kultury Polskiej (Deutsches Polen-Institut).

Tanie Bilety Polska - Darmstadt

To niepozorne miasto oficjalnie dzierży tytuł „Miasta Nauki”. Mieści się w nim Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych odpowiedzialne za kontrolę nad satelitami należącymi do European Space Agency (ESA). W Darmstad mieszczą się także instytuty badawcze, instytucje naukowe i jeden z najlepszych uniwersytetów technicznych. Warto wiedzieć, że w tamtejszym Instytucie Badań Ciężkich Jonów odkryto nowy pierwiastek o liczbie atomowej 110, któremu nadano nazwę – Darmstadt. W mieście swoje oddziały mają firmy: Merck, Wella czy Software AG.

Miasto kojarzone jest również z jedną z większych europejskich baz wojsk amerykańskich, które stacjonują tam od roku 1945.

Darmstadt jest dostępne wszelkimi środkami transportu. Posiada bardzo dobre połączenie drogowe. Obok miasta krzyżują się autostrady A5 i A67. Miasto przecinają drogi krajowe B3, B26, B449. Z Frankfurtem połączone jest linią szybkiej kolei. Dworzec kolejowy Darmstadt jest bardzo ruchliwym miejscem. Posiad 12 peronów i obsługuje wiele połączeń kolejowych. Korzystając z największego niemieckiego lotniska w niedalekim Frankfurcie można do Darmstadt stosunkowo szybko przedostać się drogą powietrzną. Lotnisko posiada bezpośrednie połączenie z: Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Lublinem, Poznaniem, Rzeszowem, Warszawą i Wrocławiem.

Wybierając się do Darmstadt warto sprawdzić również ofertę przewoźników autokarowych. Połączenia autokarowe do Darmastadt obsługiwane są z kilku Polskich miast i realizowane w sposób bezpośredni, bez przesiadki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]